PM

PŘÍTOMNÝ OKAMŽIK TADY A TEĎ

Když jsem začal žít přítomnosti, tak jsem se začal cítit šťastnější.

Když jsem usiloval v životě o štěstí, čekal jsem, až se něco stane a tak jsem se většinu času soustředil na budoucnost a někdy dokonce i na minulost, litoval jsem věcí, které jsem udělal nebo naopak neudělal. Většinou moje mysl byla absolutně zaneprázdněna a někde mimo přítomnost, fyzicky jsem něco dělal, ale ve své mysli jsem byl někde jinde.

V podstatě jsem byl neustále zaměstnán tvorbou plánů a dosahování cílů. Nechápejte mě špatně, je dobré mít plány a cíle, ale zapomněl jsem žít přítomnosti.

Bylo to opravdu stresující a moje úroveň soustředění byla velmi nízká, protože jsem nebyl zvyklý soustředit se na věci, které dělám a moje mysl byla divoká a rozlítána.

Pak jsem po delší době došel na uvědomění, že pokud budu čekat až se něco stane, něčeho dosáhnu, někým budu, někam se dostanu a podobně, tak budu celý život jen čekat a život mi uteče mezi prsty. Uvědomil jsem si důležitost žít v přítomnosti tady a teď, pokud chci žít šťastným životem. Také jsem začal více meditovat, protože právě meditace je jeden z nejlepších nástrojů jak se dostat do přítomného okamžiku a být tady a teď. 

 

CO SE STALO KDYŽ JSEM OVLÁDL PŘÍTOMNÝ OKAMŽIK

 

Když jsem začal žít v přítomnosti, podařilo se mi ovládnout mysl a začal jsem se cítit konečně šťastný. Štěstí přichází zevnitř a každý den musíme pracovat na svém štěstí. Naučil jsem se, že pokud se naučíme ovládat svou mysl, můžu ovládat svůj život.

Všechno záleží jen na nás, protože všichni máme svobodu volby a máme na výběr, můžeme žít přítomnost a cítit se šťastně a mít pod kontrolou naší mysl, nebo můžeme nechat naši mysl, aby ovládala náš život.

Běžně si ani neuvědomujeme, že štěstí je možné pouze v současném okamžiku, proto v tomto pravém okamžiku musíme být šťastní.

Žít v přítomnosti znamená být si vědom toho, co děláme v současném okamžiku, začít se zaměřovat i na každou maličkost, kterou děláme, ale i na to jak se cítíme a jaké máme myšlenky. To znamená, že mysl a tělo dělají to stejné, jsou navzájem propojení. Tímto způsobem si uvědomíme, co se děje uvnitř naší mysli i kolem nás.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one